Haber

13 şehir sağanak yağışa teslim oldu! Meteoroloji’den “sarı” kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin çok bulutlu ve çok bulutlu, güney ve doğusu Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), doğusu Güneydoğu Anadolu, Edirne’nin Tekirdağ, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana’nın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İç Ege, Göller Bölgesi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Yozgat, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

13 ŞEHİR İÇİN SARI KOD UYARISI

Öte yandan son günlerde sele neden olan sağanak yağışlar 13 ilde hayatı olumsuz etkileyecek. Meteoroloji tarafından 13 il için sarı kodlu uyarı verildi. Bu iller Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa ve Uşak olarak sıralandı.

SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir: Öngörülen meteorolojik olay olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik modellerden etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

mazidagi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu