Ekonomi

Mastercard ve Visa kripto planlarını askıya aldı

Investing.com – Ödeme devleri MasterCardVe Vizekripto endüstrisindeki geçen yılki kaosun ardından kripto planlarını erteliyor.

Bir Visa sözcüsünün açıklamalarına atıfta bulunan Reuters, şirketin kripto segmentindeki krizlerin ardından kripto para birimlerini ana akım ödeme sistemlerine entegre etme konusunda kat etmesi gereken uzun bir yol olduğunu düşündüğünü bildirdi.

Yakın zamana kadar, her iki küresel ödeme şirketi de ödeme sistemlerine kripto para birimleri ekleme planlarını açıkladı. Son açıklamalar geçen yıl birinci sırada. Terra’nınPiyasanın çöküşüyle ​​piyasa çok değerli bir darbe aldı. FTX borsasının iflasıher iki şirketin de kripto alanına karşı daha temkinli olma politikasını benimsemeye başladığını gösteriyor.

Vize , FTX’in iflasından kısa bir süre önce kripto borsası ile kart çalışmak için sözleşme imzaladı. Ancak iflasın ardından şirket, kripto banka kartı mutabakatının sonlandırıldığını duyurdu.

Şirketlerin bu kararı almasında bir diğer etken olarak da son günlerde ABD’de kripto alanına bir ilgi gösteriliyor. baskılar de görüntülenebilir. ABD’de bir dizi banka kripto şirketleriyle çalışmalarına son verdiklerini açıkladı. Geçtiğimiz aylarda kripto borsalarını denetleyen şirketler, SEC’in uyarısı üzerine kontrol faaliyetlerini durdurdu.

Author: Günay Caymaz

 

haberpursaklar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu