Haber

Gazeteci Arslan tek kişilik hücreye kondu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında 25 Temmuz’da gözaltına alınan ve “kamu görevlilerini hedef göstermek” suçundan tutuklanan Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Fırat Can Arslan’ın tek başına tutuklu bulunduğu öğrenildi. belgesine ‘örgüt’ adını yazmadığını söyledi.

MA’da yer alan habere göre Arslan, avukatıyla yaptığı görüşmede, önce Sincan Cezaevi’ndeki adliyeye kaldırıldığını, itiraz üzerine savcılığın talimatıyla Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi’ne konduğunu ifade etti. .

Ne oldu?

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirleri Delal Akyüz ve Fırat Can Arslan ile T24 editörü Sibel Yukler, Bianet editörü Evrim Kepenek ve gazeteci Evrim Deniz 25 Temmuz’da gözaltına alındı. Gazeteciler, 18 gazetecinin iddianamesini hazırlayan savcı ve davayı yürüten heyetin eşinin görev yerlerinin değiştirildiği haberini twitter hesaplarından paylaştıkları için gözaltına alındı. Gazeteciler “kamu görevlisine nişan almak” ile suçlandı.

Gazeteci Fırat Can Arslan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer gazeteciler ise denetim şartıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu