Haber

Sakarya Barosu Genç Hukukçular Meclisi Olağan Genel Kurulu yapıldı

Sakarya Barosu Genç Hukukçular Meclisi 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Barodan yapılan açıklamaya göre, konferans salonundaki seçime katılan, meslekte 5 yılını doldurmamış ve 30 yaşını dolduran avukatlar ve stajyer avukatlar, başkan, yönetim kurulu ve yönetim kurulunu seçti. izleme komitesi

262 oyundan 67’sini kazanan Avukat Mehmet Sarıoğlu Meclis Başkanı seçildi. Yönetim kurulu, Aysima Konyalı, Hilal Sayılgan, Recep Ergen, Furkan Berk, Caner Boztepe ve Alperen Ak’tan oluşuyor. İzleme komitesi üyeliklerine Esra Aydemir Berk, Sinan Koç ve Tülay Sağlam seçildi.

Sarıoğlu, seçim sonrası yaptığı konuşmada, genç meslektaşlarının sorunlarını en etkin ve gerçekçi şekilde çözmek amacıyla yönetim ve izleme komitesi ile tam uyum içinde çalışacaklarını belirterek, “Aynı zamanda söz veriyoruz. Genç Hukukçular Meclisimizin ismine yakışır, sosyal ve etkili bir meclis oluşturalım.” sözünü kullandı.

Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, yoğun katılımla gerçekleştirilen seçimin baronun adına olumlu baktığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Genç meslektaşlarımız ne kadar aktif olursa baromuz da o kadar etkili olur. Sakarya Barosu olarak genç meslektaşlarımızın her zaman yanında olacağız ve her durumda onların yanında olacağız. Seçilmiş tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Birlikte yolumuza devam edeceğiz. mesleğimizin gelişmesi için çalışmak ve sorunları çözmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu